Toitumise allikas: “Süsivesikud ja veresuhkur.”
See suurendab II tüüpi diabeedi riski. Komplekssed süsivesikud seda ohtu ei kujuta, kuna keha võtab nende imendumiseks aega. Samuti tunnete end kauem täiskõhutundena.
Maltodekstriin ja soolestiku bakterid. Maltodekstriin võib mõjutada bakterite tasakaalu soolestikus. Algstaadiumis tehtud uuringud näitavad, et maltodekstriin võib vähendada heade bakterite arvu ja suurendada kahjulike bakterite arvu. See võib kahjustada soolestikku ja suurendada soolepõletiku riski. Pulber võib parandada ka salmonellabakterite ellujäämist. See põhjustab gastroenteriiti ja muid põletikulisi seisundeid.
Jätkub
Võib põhjustada allergilisi reaktsioone. Kui tarbite maltodekstriini suurtes kogustes, võib see põhjustada seedetrakti sümptomeid. Nende hulka kuuluvad gaas, kurguvad tooteulevaade.top helid ja kõhulahtisus. Uuringud näitavad, et see võib põhjustada allergilisi reaktsioone, nagu krambid ja nahaärritused. Pulbri valmistamise käigus eemaldatakse kogu valk, sealhulgas gluteen, kuid jälgi võib siiski leida. See võib olla teile ohtlik, kui teil on gluteenitalumatus või tsöliaakia.
Võib põhjustada kehakaalu tõusu. Maltodekstriin on lihtne süsivesik, mis ei sisalda toiteväärtust. Selle tarbimine suurtes kogustes võib põhjustada kehakaalu tõusu.
Maltodekstriini eelised
Energiaallikas. Maltodekstriin võib olla kiire energiaallikas. Üks gramm sisaldab nelja kalorit, sama palju kui lauasuhkur või sahharoos. Keha seedib pulbri kiiresti, et aidata teil oma lihastele kütust hankida. See seletab, miks ettevõtted kasutavad seda suurtes kogustes energiajookide ja spordijookide valmistamisel. Inimesed, kes teevad trenni, saavad tootest kasu pärast rasket treeningut veresuhkru taseme taastamiseks.
Võib võidelda pärasoolevähiga. Maltodekstriini vorm-Fibersol-2-on efektiivne inimese kolorektaalse kasvajarakkude kasvu ennetamisel. See võib olla tingitud asjaolust, et see soodustab bakterite käärimist ja parandab seedimist.
Tervislikud maltodekstriini alternatiivid
Maltodekstriini puudused ületavad kasu, eriti kui teil on tundlik seedesüsteem. On tervislikumaid alternatiive, mis võivad lisada maitset, toimida siduvate koostisosadena ja aidata taastada energiataset:
Pektiin pärineb puuviljadest, seemnetest ja köögiviljadest Stevia, mis on saadud stevia taime lehtedest Kuupäevad, mis pakuvad vaske, kaaliumi, magneesiumi, B6 -vitamiini ja rauda Mesi, mis kaitseb sind paljude haiguste eest Guaarkummi, mis toimib paksendajana ja aeglustab glükoosi imendumist
Eksperdid peavad maltodekstriini tarbimiseks ohutuks tooteks, kuid sellega võivad kaasneda teatud riskid. Kui teil on diabeet või tsöliaakia, kasutage tootele tervislikumaid alternatiive. Vältige kõrgelt töödeldud toidu söömist ja selle asemel valige täisteratooted ja köögiviljad, et parandada aju, soolestiku ja südame tervist.
WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Poonam Sachdev, 22. juuni 2021
Allikad
ALLIKAD:
Peale tsöliaakia: “MALTODEKTRIINI JA ALLERGENI MÄRGISTAMISE NÕUDED.”
Vähi bioloogia & Teraapia: “Kasvaja supressioon resistentse maltodekstriini, Fibersol-2 poolt.”
Clevelandi kliinik: “Kuidas valida endale parim valgupulber”, “5 parimat (ja halvimat) magusainet, mida saate süüa.”
Toiduteaduse ja toitumise kriitilised ülevaated: “Geneetiliselt muundatud toitude terviseriskid”, “Seeditavate maltodekstriinide toitumine, tervis ja regulatiivsed aspektid”, “Kuupäeva viljad (Phoenix dactylifera Linn): arenev ravimtoit.”
Narkootikumid: “Guarkummi. Selle farmakoloogiliste omaduste ülevaade ja selle kasutamine toidulisandina hüperkolesteroleemia korral. “
Euroopa Toiduohutusamet: „Dieettoodete, toitumise ja allergiate teaduskomisjoni arvamus komisjoni taotlusel oli seotud AAC teatisega nisupõhiste maltodekstriinide kohta vastavalt direktiivi 2000/13/EÜ artikli 6 lõikele 11. ”
Honolulu maakonna meditsiiniselts Internetis: “Mis on maltodekstriin ja kas see on ohutu?”
International Journal of Biological Sciences: “Mesi- uudne diabeedivastane aine.”
International Journal of Sports Nutrition and Exercise Metabolism: "Kõrge kalorsusega dekstroosi või maltodekstriini söögi mõju puudumine tervete noorte meeste söögijärgsele oksüdatiivsele stressile."
Põllumajandus- ja toiduainete keemia ajakiri: „Toidukiudude (pektiini) koostoime seedetrakti komponendiga (sappsoolad, kaltsium ja lipaas): kalorimeetria, elektroforees ja hägususuuring.”
Marini teave: “Magusained ja nende glükeemiline indeks”
PLoS One: “Toidu polüsahhariid maltodekstriin soodustab Salmonella ellujäämist ja limaskestade koloniseerumist hiirtel.”
Toitumise allikas: “Süsivesikud ja veresuhkur.”
USA toit & Ravimiamet: “CFR-Code of Federal Regulations Title 21”
Maailma Terviseorganisatsioon: “Toit, geneetiliselt muundatud.”
Proovige lisada need mitte nii ilmsed toidud oma sahvrisse ja taldrikule, et saada parem toitumine saadud kaloritest.
Konserveeritud metsik lõhe
Rasvases kalas, nagu lõhes ja sardiinis, on valku, mis annab energiat ja annab kauem täiskõhutunde. Ja nad on täis tervislikke rasvu, eriti oomega-3 rasvhappeid. Omega-3-d aitavad hoida teie südant tervena ja hoida põletikku kogu kehas. Samuti aitavad need nahale sära anda.
Metsik lõhe, kui see on värske, võib olla kallis. Brooklyni sertifitseeritud tervikliku toitumistreeneri Andrea Mossile meeldib metsik lõhekonserv. See maksab vaid murdosa värskest sordist ja see on teie jaoks sama hea.
Tervelehe aloe mahl
Kui kuulete "aaloe," võite mõelda geelile, mida pärast päikesepõletust nahale määrite. Kuid võite osta ka joogikõlblikku toidukvaliteediga aloe verat. Taime on sajandeid kasutatud meditsiiniliste, tervise- ja iluomaduste tõttu.
See on rikas antioksüdantsete A-, C- ja E -vitamiinide poolest ning sisaldab ka vitamiini B12, foolhapet ja koliini. Aloe on hea magneesiumi, kaltsiumi ja tsingi allikas. Ja see pakub 20 aminohapet, mida teie keha vajab. Selles sisalduv salitsüülhape aitab põletikul.
"Joo 2 untsi päevas," soovitab Los Angelese nahaarst Julia Hunter, kes aitab ravida kahjustatud soolestiku limaskesta ja ravida või ennetada lekkiva soole sündroomi.
Aloe mahl võib olla kibe. Kui maitse häirib, soovitab ta seda segada puuviljamahla või kookosveega.
Kõrvitsaseemned
"Enamik meist mõtleb kõrvitsaseemnetele ainult Halloweeni paiku, kuid need on üks tervislikumaid seemneid, mida oma igapäevasesse dieeti lisada." Moss ütleb. Ta soovitab neid kooritud, süüa toorelt või õrnalt röstitud.
Nad on rikas magneesiumi ja tsingi allikas, millest kaks mineraali ei saa paljudele piisavalt. Magneesium aitab kehal lõõgastuda ja leevendada kõike, alates pingulistest lihastest kuni ärevusest kuni peavalu ja kõhukinnisuseni. Tsink on teie immuunsüsteemi võtmetegur ja suurendab testosterooni (mis võib aidata parandada teie libiido).
Uuringud näitavad, et mõlemad võivad aidata inimesi, kes võtavad depressiooniravimeid.
Jätkub
Brasiilia pähklid
Sageli jäetakse need tähelepanuta, nad on rikkad seleenist – mineraalist, mida teie kilpnääre vajab. Seleen toetab ka teie immuunsüsteemi ja kuna see on antioksüdant, aitab see ära hoida närvide ja rakkude kahjustumist, mida põhjustavad vabad radikaalid, näiteks sigaretisuits ja UV -kiirgus.
"Ära nende pähklitega lihtsalt hulluks lähe," Moss ütleb. Seleeni saamiseks piisab vaid kahest päevas ja liiga palju võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.
Vesikress
Tõenäoliselt leiate selle kapsa perekonna liikme tähe asemel garneeringuna, vähemalt toitumisalaselt. See on täis fütotoitaineid ja antioksüdante, mis mõlemad aitavad vältida haigusi ja aeglustada vananemist.
Üks neist on beetakaroteen, teatud tüüpi karotenoid. Need ühendid aitavad ära hoida silmahaigusi ja mõnda vähki. Teie keha muudab beetakaroteeni A-vitamiiniks.
Vesikressis on ka kiudaineid ja K -vitamiini. Ainult 2 tassi sellest annab teile umbes kolmandiku C -vitamiini täiskasvanutest iga päev. Ja ristõielised köögiviljad sisaldavad väävlipõhiseid ühendeid, mida nimetatakse glükosinolaatideks, mis aitavad teie kehal võidelda nakkuste ja vähi vastu.
Nagu kõik ristõielised köögiviljad, aitab kress detoksifitseerida, ütleb Moss. See on eriti hea maksa puhastamiseks.
Hapukapsas
Looduslikult kääritatud hapukapsas ja muud eluskultuuridega toidud, nagu kimchi, jogurt, keefir ja kombucha, võivad aidata kõhukinnisust, puhitus ja gaase leevendada. Seda seetõttu, et kääritamist põhjustanud sõbralikud bakterid, mida nimetatakse probiootikumideks, on endiselt elus. Kui te neid sööte, aitavad need teatud toiduosi lagundada, muutes soolestiku toitainete omastamise lihtsamaks.
Moss ütleb, et uuringud "näitab, et kääritatud toitude regulaarne tarbimine toetab pikaajalist tervist, aitab ennetada haigusi ja tugevdab meie immuunsüsteemi."
Olge siiski valiv, mida ostate. Kui toode on selle säilitamiseks pastöriseeritud, on kõrge temperatuur tapnud probiootikumid. Teised riiulil olevad purgid ja pudelid võisid toidu marineerimiseks kasutada pigem äädikat kui baktereid. Kääritatud toitudes võib olla ka palju soola ja suhkrut, seega lugege silte.
WebMD funktsioon Arvustanud Brunilda Nazario, MD, 18. juuni 2019
Allikad
ALLIKAD:
Artriidi fond: "Omega-3 rasvhapete eelised artriidi korral"
Andrea Moss, sertifitseeritud tervikliku toitumise treener; asutaja, Moss Wellness, Brooklyn, NY.
USA põllumajandusministeerium: "Toitainete sisaldus ja varieeruvus värskelt saadud lõheandmetes USDA toitainete andmebaasi jaoks standardviidete jaoks."
Julia Hunter, MD, holistiline dermatoloogia, Los Angeles, CA.
India dermatoloogia ajakiri: "Aloe Vera: lühike ülevaade."
Mikrobioloogia Interneti -ajakiri: "Aloe Vera geeli bioloogiline toime."
Benzie, I.F.F. Taimne meditsiin: biomolekulaarsed ja kliinilised aspektid, 2. väljaanne, CRC Press/Taylor & Francis, 2011.
Meditsiiniteaduste teadusajakiri: "Aloe vera refraktaarse ärritatud soole sündroomi ravis: Iraani patsientide uuring."
Kliinilise toitumise teemad: "Kas mikroelementidel tsingil ja magneesiumil on täiskasvanute depressioonis oma roll?"
Keskkonnatervis ja ennetav meditsiin: "Seleen: selle roll antioksüdandina inimeste tervises."
Mayo kliinik: "Slaidiseanss: lisage oma dieeti antioksüdante."
Riiklikud terviseinstituudid, toidulisandite büroo: "Selenium: teabeleht tarbijatele," C -vitamiin: teabeleht tarbijatele."
SpringerPlus. "Loodusliku kressi (Nasturtium officinale L.) fenoolne profiil ja antioksüdantide potentsiaal."
Toitumine kliinilises hoolduses: "Karotenoidide roll inimeste tervises."
BMC genoomika: "De novo transkriptoomianalüüs ja glükosinolaadi profileerimine vesikressis (Nasturtium officinale R. Br.)"
Rakendusliku mikrobioloogia ajakiri: "Glükosinolaatide ja nende vastavate ensümaatiliste hüdrolüüsiproduktide antimikroobne toime inimese soolestikust eraldatud bakteritele."
Leht, L. Tervisliku tervenemise võõrutus: programmid puhastamiseks, puhastamiseks & Uuendamine, Healthy Healing Enterprises LLC, 2008.
Kirjastus Harvard Health: "Kääritatud toidud soolestiku paremaks terviseks."
Tervis & Toitumiskiri, Tuftsi ülikool: "Avastage kääritatud toitude seedimise eelised."
Praegune arvamus biotehnoloogia kohta: "Kääritatud toitude kasu tervisele: mikrobiota ja kaugemalgi."
Mereande kiidetakse sageli kui tervislikku valku. Võrreldes muu lihaga on kala suurepärane oomega-3 rasvade, D-vitamiini ja valgu allikas. Samuti on kalas vähe küllastunud rasvu ja see on teie südamele hea.
Homaar pole erand. See saab halva maine kolesteroolitaseme tõstmise eest, kuid see on eksiarvamus. Homaar on oluliste vitamiinide ja mineraalide peamine allikas. Selle ebatervislik maine on tingitud selle valmistamise ja serveerimise viisist.
Homaaril on vähe küllastunud rasvu
Paljudes toitudes on küllastunud rasvu. Enamik neist on loomse päritoluga, näiteks liha ja piimatooted. Praetud toitudes ja küpsetistes on ka palju küllastunud rasvu.
Kõrge küllastunud rasvade sisaldusega toidu söömine tõstab teie vere kolesteroolitaset. Kõrge kolesterool suurendab südamehaiguste ja insuldi riski. Punase liha asendamine mereandidega ja seeläbi küllastunud rasvade vähendamine võib seda riski vähendada.
Homaar sisaldab palju kolesterooli. Kuid toidu kolesterool ei ole teie vere kolesteroolitasemele nii halb kui küllastunud rasvad.
3-untsis homaari portsjonis on umbes 20 milligrammi kolesterooli, mis moodustab umbes 60% teie igapäevasest väärtusest. Homaar on kolesterooli osas veidi üle keskmise, kuid see liik ei mõjuta oluliselt teie vere kolesteroolitaset.
Kust pärineb homaari halb kolesterooli maine? Vastus on selles, kuidas seda serveeritakse.
Homaariga kaasneb sageli sulavõi, majoneesipõhised kastmed ja õhtusöögirullid. Need maitsvad lisandid mitmekordistavad kalorite ja küllastunud rasvade arvu muidu tervislikus toidus.
Homaar sisaldab oomega-3 rasvhappeid
Teie keha ei suuda ise omega-3 rasvhappeid toota. Mereannid on nende oluliste rasvade võimas allikas, mida leidub kahte tüüpi: eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).
Omega-3 rasvhapped on südame tervise jaoks üliolulised. Nende eelised hõlmavad järgmist:
Südamehaiguste ennetamine Südame rütmi säilitamine Vererõhu alandamine Veresoonte funktsiooni parandamine
Homaar sisaldab vähem oomega-3 rasvhappeid kui teised mereannid. Kuid seal on rohkem kui burger, palju vähem küllastunud rasva. Nädala jooksul homaari sidumine teiste mereandidega aitab teil saada piisavalt omega-3 rasvhappeid.
Jätkub
Homaar on täis valku
Valk on oluline toitaine, mida leidub mitmesugustes loomsetes saadustes, köögiviljades ja kaunviljades. See koosneb aminohapetest, mis toimivad mitmel viisil:
See ehitab ja parandab rakke, mis moodustavad teie luud, lihased, kõhred, naha, juuksed ja küüned. Valk aitab punastel verelibledel hapniku läbi keha võtta. See aitab kaasa toidu seedimisele. Valk reguleerib teie hormoone ja aitab kaasa rakkude arengule puberteedieas.
Inimesed eeldavad, et punases lihas on rohkem valku kui mereande. Kuid 3-untsis homaari portsjonis on umbes sama kogus kui 3-untsis jahvatatud veiselihas. Erinevus on nende küllastunud rasvades.
Homaari negatiivne külg
Hind ja ettevalmistus kipuvad inimesi mereandidest eemale hoidma. Kvaliteetne homaar võib olla kallis. Homaari valmistamine ja serveerimine (ilma kogu võid) võib olla väljakutse. Kuid homaaril on ka mõningaid toitumisharjumusi.
Ob Homaar ja muud karploomad sisaldavad tavaliselt palju naatriumi. Homaaril on umbes 13 milligrammi naatriumi 3-untsi portsjoni kohta.
Teie keha vajab iga päev umbes 500 milligrammi naatriumi. Kuid ühes teelusikatäis lauasoolas on peaaegu 2300 milligrammi. Liiga palju naatriumi tarbimisel võib olla palju negatiivseid mõjusid, näiteks:
Kõrge vererõhk Südameinfarkti oht Insuldi oht
Homaari või muude mereandide valmistamisel proovige soola võimalikult vähe hoida.
Homaaril ja enamikul mereandidel on ka kõrge kaaliumisisaldus. Homaaril on umbes 9 milligrammi kaaliumi 3-untsi portsjoni kohta.
Kaalium on naatriumi vaste ja täidab vastupidist funktsiooni. See on üldiselt hea, kuid kõrge kaaliumisisaldusega dieet võib põhjustada kaaliumi toksilisust inimestel, kellel on sellised haigused nagu neeruhaigus või kes võtavad teatud ravimeid.
Enamik mereande sisaldab jälgi elavhõbedat, sealhulgas homaari. Elavhõbe võib põhjustada probleeme sündimata lastel ja lapse arengus. Väikesed lapsed peaksid vältima kõrge elavhõbeda sisaldusega mereande, nagu ka naised, kes võivad rasestuda või on rase või toidavad last rinnaga.